De recente faillissementen van Blokker en Casa openen kansen voor Wibra: de discounter versnelt de expansie in België en Nederland door aan hoog tempo vrijgekomen panden in te nemen.
Naar 350 winkels
In Nederland neemt Wibra wellicht 41 voormalige winkelpanden van Blokker in gebruik, verspreid over het hele land. Niet elke locatie is al definitief, maar mogelijk stijgt dat aantal zelfs nog tot vijftig. In België kijkt Wibra naar de winkels van interieurwinkelketen Casa: “De locaties passen goed bij onze formule en helpen ons terug te keren naar plekken waar we ooit geliefd waren”, zegt CEO Bas Duijsens aan RetailTrends.
Met momenteel twee winkelopeningen per week zit de planning goed vol. De retailer denkt dit jaar door te groeien van 300 naar meer dan 350 winkels. Ook in Frankrijk zet Wibra door: de eerste winkel nabij Rijsel slaat goed aan. In mei opent een tweede winkel in dezelfde regio, later volgen er twee bijkomende winkels iets zuidelijker.