Vanaf september 2025 gaan de ketens ToyChamp en DreamLand zowel in België als Nederland samen verder onder de merknaam DreamLand. Dat merk zal een nieuw logo en een nieuwe invulling krijgen.
“Een naam als een klok”
Nadat de activiteiten van de winkelketens ToyChamp en DreamLand achter de schermen al gestroomlijnd werden, neemt de Limburgse ondernemersfamilie Nolmans een opvallende beslissing: beide organisaties gaan vanaf september zowel in België als Nederland verder onder de merknaam DreamLand. Voor de winkels van Intertoys verandert niets: die keten ontwikkelt zich verder op de Nederlandse markt.
“We zijn voor deze beslissing niet over één nacht ijs gegaan, we hebben verschillende scenario’s uitvoerig bestudeerd en gevalideerd bij klanten en medewerkers”, zegt CEO Koen Nolmans. “Maar DreamLand is, zeker in België, een naam als een klok waaraan veel consumenten positieve waarden koppelen. Het zou niet verstandig zijn omwille van uitsluitend emotionele redenen te beslissen die naam van de markt te laten verdwijnen als er al zoveel geïnvesteerd werd in het commerciële potentieel.”
Nieuw winkelconcept
Hoewel de naam DreamLand behouden blijft, krijgt het merk wel een heel nieuw jasje, met een nieuw logo, een nieuw verhaal en een nieuw winkelconcept. Vanaf begin volgend jaar worden alle winkels verbouwd om beter aan te sluiten bij de consumentennoden en een optimale klantbeleving te bieden.
“Wij blijven rotsvast geloven in de toekomst van fysieke speelgoedretail, op voorwaarde dat de klant centraal staat en een beleving geboden wordt die mensen doet dromen, hen prikkelt en hen inspireert. Daar hebben we de voorbije jaren bewust op ingezet, en het merk DreamLand leent zich perfect om dat concept verder vorm te geven in de toekomst”, aldus Nolmans.
In 2023 nam ToyChamp driekwart van de DreamLand-aandelen over van Colruyt Group. Sindsdien groeide de retailer uit tot 92 winkels in België en Nederland, mede door het integreren van twaalf winkels van het failliete Fun.